استفاده از یک CDN (شبکه تحویل محتوا) در وردپرس به معنی این است که URL تمام فایل های استاتیک (CSS، JS و تصاویر) در CNAME هایی که فراهم کرده اید بازنویسی می شوند. شبکه تحویل محتوا را فعال کنید: اگر از یک CDN استفاده می کنید این گزینه را فعال کنید. در انتها روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. در پایان بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. هرگز کش نشوند (کوکی ها): در این قسمت می توانید ID کوکی هایی که وقتی افزونه Wp Rocket در مرورگر بازدیدکننده تنظیم می شوند مانع از کش شدن صفحه می شوند را وارد کنید. وقتی کاربری صفحه را در مرورگر خود باز می کند صفحه آماده برای او باز می شود و بنابراین درخواست ها به سرور و پردازش آماده سازی صفحات سایت سریعتر می شود.

بهتر است قبل از پاکسازی دیتابیس از آن پشتیبان تهیه کنید زیرا وقتی بهینه سازی انجام شد دیگر نمی توان به عقب بازگشت. لیزی لود تکنولوژی است که تصاویر صفحه تنها با اسکرول صفحه لود خواهند شد. آپدیت: دانلود افزونه نسخه 3.1.4 در تاریخ 1397.06.28 به وردپرس باران اضافه شد. با توجه به نیاز شدید کاربران به این دو افزونه و درخواست های فراوان تصمیم گرفتم که این دو افزونه را هم به افزونه Wp Rocket لیست پشتیبانی افزونه های رایگان اضافه کنم، تا بتوانید به راحتی و بدون پرداخت هزینه از این افزونه های صفحه ساز استفاده کنید. چرا که صرفا نصب و فعال سازی این افزونه چندان باعث بالا رفتن سرعت سایت نمیشود و باید به شکل اصولی و با ترفندهایی که در این دوره آموزشی گفته میشود بتوانید شاهد افزایش سرعت وردپرس خود شوید. کش کردن داده های استاتیک (یعنی داده هایی که به ندرت تغییر می کنند مانند نوشته های انتشار یافته) باعث سریع تر شدن سرعت بارگذاری صفحه می شود.

با استفاده از افرونه موشک سئو خیلی راحت و بدون نیار به داشتن مهارت کد نویسی می توانید هر قالب وردپرسی را خیلی راحت نشانه گذاری کرده و در اختیار گوگل قرار دهید تا گوگل خیلی راحت بتواند محتوای موجود در سایت شما را کاملا ساخت یافته یا Structured Data ببیند. ممکن است شما سایتی دارید که می خواهید سرعت لود آن را افزایش دهید، در این صورت ما به شما افزونه وردپرس wp rocket که یکی از بهترین گزینه های موجود است را پیشنهاد می دهیم. افزونه wp rocket با جدیدترین و بهترین متد برنامهنویسی اجرا شده است. پاکسازی اتوماتیک: شما در این قسمت می توانید افزونه WP Rocket را زمان بندی کنید و پاکسازی های خودکار دیتابیس را اجرا کنید.

اگر متوجه هر گونه اختلالی در سایت خود شدید تنظیمات را غیرفعال کنید تا سایت مجدداً به حالت قبل باز گردد. یکی از عوامل مهم در سئو بهینه بودن و سرعت سایت شماست ، به این معنا که یکی از اولویت های موتور های جستجو Optimize بودن سایت شماست و این در سئو تاثیر بسیاری دارد در نتیجه بهتر است روی قالب وردپرس خود حتما این افزونه را هم داشته باشید تا کماکان در تجارت الکترونیک موفق تر عمل کنید. البته افزونه Wp Rocket لازم به ذکر است علاوه بر اینکه کش فوق العاده قوی دارد کارهای دیگری هم روی وب سایت انجام می دهد برای مثال فعال سازی Gzip روی سایت شما و بسیاری موارد دیگر. امروزه سرعت بارگذاری سایت نقش به سزایی در جذب و رضایت کاربران سایت شما دارد .هر چه سرعت سایت بالا باشد به سئو وب سایت کمک شایانی می کند. افزونه موشک وردپرس جز بهترین افزونه هایی است که برای افزایش سرعت سایت های وردپرسی ساخته و منتشر شده است که میتواند زمان لود سایت شما را کاهش بدهد و هم با امکانات بینظیری که دارد میتواند از پهنای باند شما کاسته و در هزینه های شما هم صرفه جویی کند .

از آنجایی که ابزار وردپرس همیشه بهترین ها را برای شما می خواهد اینبار هم با معرفی افزونه موشک قصد دارد تا خدمتی بزرگ را برای کاربران خود فراهم کند. افزونه WP ROCKET یکی از بهترین افزونه هایی است که برای افزایش سرعت سایت های وردپرسی ساخته و منتشر شده است که میتواند زمان لود سایت شما را کاهش بدهد و هم با امکانات بینظیری که دارد میتواند از پهنای باند شما کاسته و در هزینه های شما هم صرفه جویی کند . آموزش درون برنامه ای: این افزونه تمامی عملکردهای آن دارای راهنمای تولتیپ Tool tip بوده و به شما کمک می کند تا بهترین تنظیمات را برای وب سایت خود انتخاب کنید. در این تب می توانید تنظیمات افزونه WP Rocket را برای استفاده در سایت دیگری برون بری کنید یا از سایت دیگری درون ریزی نمایید. همچنین در صورتی که نسخه جدید افزونه WP Rocket در سایت شما مشکل ایجاد کرد می توانید از این قسمت مجدداً به نسخه قبلی بازگردید.

منبع: https://list.ly/list/5xfd-fzwnh-wp-rocket